Wazektomia – skuteczna i bezbolesna antykoncepcja?

Z roku na rok coraz większa liczba Polaków decyduje się na zabieg wazektomii, czyli podwiązania nasieniowodów. Jednakże w związku z popularnością tej metody antykoncepcji, a także wieloma wątpliwościami, rodzi się jeszcze więcej mitów z nią związanych. Dowiedz się już teraz, jak to wygląda w rzeczywistości.

  1. Przebieg wazektomii.
  2. Skuteczność zabiegu.
  3. Nieprawdziwe historie.
  4. Powrót do normalności.

Wiele par niechcących mieć dzieci lub też chcących zakończyć prokreację szuka skutecznej metody antykoncepcji. Jak się okazuje wazektomia jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem. Biorąc pod uwagę podwiązanie nasieniowodów warszawa jest jednym z miejsc, gdzie znajdziemy wielu wysokiej klasy specjalistów je wykonujących. To właśnie stolica Polski jest najpewniejszym miejscem do wykonania tego zabiegu, a już w szczególności klinika https://medifem.pl/urologia/wazektomia-meska-antykoncepcja/.

Przebieg wazektomii

Wazektomia warszawa przeprowadzana jest ze znieczuleniem miejscowym, pacjent pozostaje więc cały czas świadomy. Najpopularniejszym sposobem wykonania jest dokonanie jednego lub dwóch nacięć moszny, poprzez które dostaje się do nasieniowodu. Zostaje on przerwany oraz podwiązany za pomocą specjalistycznych urządzeń, po czym nakłada się na ranę szwy. Te samoczynnie się rozpuszczają w ciągu kilku tygodni.

Skuteczność zabiegu

Wazektomia jako męska antykoncepcja warszawa jest bezsprzecznie najskuteczniejsza i zarazem w pełni bezpieczna dla zdrowia. Należy jednak mieć świadomość, że może się okazać (choć bardzo rzadko) zawodna. Dzieje się tak na skutek silnej regeneracji nasieniowodów, co jednak występuje sporadycznie. Niemniej do momentu otrzymania wyniku badania płodności warto stosować inne środki antykoncepcji.

Nieprawdziwe historie

W Internecie na wszelkich forach można znaleźć informacje o szkodliwości zabiegu, jakim jest wazektomia. Podawane są różnorakie choroby: od miażdżycy, poprzez raka prostaty, po zwyczajowy spadek popędu seksualnego. Nie jest to prawdą, jak i brak jakichkolwiek rzetelnych badań potwierdzających te teorie.

Powrót do normalności

Wiele mężczyzn zastanawia się, czy sam zabieg jest bolesny, a także, kiedy będą mogli powrócić do pełni sprawności. Najczęściej podaje się, że do kilku dni po samym zabiegu czuć pewien dyskomfort, a wszelkie przypadki niewielkiego bólu niwelują standardowe środki przeciwbólowe. Aktywność fizyczną warto wstrzymać na kilka dni, natomiast do współżycia powrócić można po około tygodniu-dwóch.