Bielizna podstawą każdego outfitu

Wydawać by się mogło, że bielizna nie robi większej różnicy, jeśli chodzi o nasz ubiór i to, jak ludzie nas odbierają. Oczywiście prawdą jest, że większość ludzi naszej bielizny nie zobaczy. Dobrze dobrana podkreśla nasze atuty i dodaje nam pewności siebie. Są też takie rodzaje bielizny, które ma być widać. Dlaczego bielizna to podstawa każdego outfitu?

Pewność siebie 

Nic tak nie dodaje pewności siebie jak świadomość, że mamy na sobie piękną, dobrze dobraną bieliznę. Dobry wygląd to nie tylko same ubrania i makijaż. To też fakt, że czujemy się pewni siebie. Wtedy chodzimy uśmiechnięci, z wysoko uniesioną głową. Zaniedbywanie swojej bielizny, noszenie majtek sprzed 15 lat (w niezbyt dobrym stanie) to duży błąd. 

Wybieranie bielizny może stać się naszym porannym rytuałem. Najpierw zróbmy porządki – przeznaczmy na bieliznę specjalną szufladę bądź kufer. Możemy spryskać to miejsce naszym ulubionym zapachem i, codziennie rano, poświęcić te 3 minuty na wybór pasujących do siebie elementów. To naprawdę dodaje pewności siebie – w szczególności przed ważną rozmową, stresującym dniem w pracy czy randką. Zbierzmy wszystkie doły, góry, piżamy, szlafroki, rajstopy, pończochy i skarpety – miejmy je w jednym miejscu, a nie część w sypialni, część w łazience, część w garderobie. Wyrzućmy te, których się wstydzimy. Te dziurawe majtki naprawdę do niczego się już nam nie przydadzą. 

Porządki w bieliźnianej kolekcji

Zbierając wszystko w jedno miejsce zobaczymy też, czego nam brakuje. Mamy bardzo mało wygodnych, ale ładnych dołów? Jedyny czarny biustonosz kupiliśmy wiele lat temu i już do niczego się nie nadaje? Warto zrobić sobie listę i potem iść po konkrety do dobrego sklepu z bielizną bardzo dobrej jakości, np. niemieckiej sieci Triumph

Dbajmy o bieliznę stosując się do zaleceń z metki. Większość koronek czy jedwabnych rzeczy nie może być prana w temperaturze większej niż 30 stopni Celsjusza. Warto jest też mieć środek do prania rzeczy delikatnych, dostępny w każdej drogerii czy w supermarkecie. Dobrą inwestycją jest też woreczek do prania bielizny. Wystarczy kupić jeden czy dwa na wiele lat. 

Dobrze dobrana bielizna

Ciało się zmienia. Kobiety zachodzą w ciążę, rodzą dzieci, tyją, chudną. Panom również waha się waga. To całkowicie normalne procesy, ale warto mieć bieliznę dobraną do swojej obecnej wagi, by czuć się w niej jak najlepiej. Dobrze jest iść do sklepu, gdzie ktoś nas może zmierzyć, doradzić, np. do salonu Triumph. Nikt przecież nie chce, by bielizna sprawiała dyskomfort czy wywoływała wyrzuty sumienia. Ma ona dodawać pewność siebie.

Damskie body

Panie mogą też postawić na bieliznę, która jest widoczna – ale celowo. Koronkowe body z fiszbinami do marynarki i czarnych spodni to świetny outfit na wieczorne wyjście. Ale body mogą być jeszcze w innym rodzaju – wyszczuplające. Warto mieć chociaż jedno, do tej bardzo obcisłej sukienki, którą tak lubimy. Takie body doda pewności siebie – nie będziemy myśleć o tym, że trzeba ciągle wciągać brzuch, nikt przecież nie chciałby sobie zawracać czymś takim głowy podczas imprezy!