Porady dotyczące życia z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może się pojawić wraz z wiekiem lub w wyniku przejścia skomplikowanej operacji, a także po trudnym porodzie. Problemy z nietrzymaniem moczu mogą mieć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak nie oznacza to, że trzeba żyć w nieustannym dyskomforcie, ponieważ istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoje codzienne funkcjonowanie. Zatem, jak można poradzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Ustalenie przyczyn i podjęcie leczenia

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy temat, dlatego wiele osób nie szuka pomocy i próbuje radzić sobie z tą dolegliwością we własnym zakresie. Nie jest to dobre rozwiązanie, tym bardziej że problem z nietrzymanie moczu można z powodzeniem skonsultować z doświadczonym urologiem, który przedstawi propozycje stosownych ćwiczeń i skutecznego leczenia. Specjalista doradzi też, jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu i pomoże dobrać odpowiednie wkładki, pieluchy lub majtki. Może się również okazać, że pacjent dostanie leki, dzięki którym jego dolegliwości znacznie się zmniejszą lub, że lekarz zleci zabieg, który skuteczni usunie przyczynę problemów.

Sposoby na zmniejszenie przykrych dolegliwości

Niestety nie zawsze możliwe jest całkowite wyleczenie nietrzymania moczu, natomiast można nawet we własnym zakresie znacznie zmniejszyć towarzyszące tej przypadłości dolegliwości. Sposoby na nietrzymanie moczu to na przykład:

  • zmniejszenie masy ciała u osób cierpiących na nadwagę
  • ograniczenie spożywania płynów z kofeiną
  • ograniczenie przyjmowania płynów w niektórych sytuacjach typu spotkanie towarzyskie, wyjście na koncert
  • ćwiczenie mięśni Kegla

Przy czym ograniczając spożycie płynów, należy uważać, żeby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Dlatego powinny być to jedynie sporadyczne sytuacje, a nie codzienny zwyczaj. Poza tym osoba cierpiąca na nietrzymanie moczu może szybko uzyskać znaczną poprawę, regularnie ćwicząc mięśnie Kegla. Co ważne są to stosunkowo proste ćwiczenia, które bez problemu każdy może wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Wygodne i chłonne środki higieniczne

Osoba mająca problem z inkontynencją może, a nawet powinna normalnie funkcjonować. Szczególnie że w sklepie ze środkami higienicznymi https://chlonne24.pl/ zarówno kobieta, jak i mężczyzna znajdą produkty idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Świetnym wyborem będą na przykład wygodne i niezwykle dyskretne wkładki urologiczne dostępne w różnych rozmiarach i posiadające różne stopnie chłonności. Ponieważ dzięki takim wkładkom będzie można swobodnie wyjść z domu do pracy, czy na spacer nie martwiąc się o ewentualne popuszczenie moczu. Ciekawą alternatywą są również nowoczesne i subtelne majtki chłonne, zaprojektowane specjalnie z myślą o aktywnych kobietach ceniących sobie komfort i niezawodne rozwiązania. Co ważne, takie majtki zapewnią uczucie suchości oraz skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy, a wyglądem do złudzenia przypominają zwykłą bieliznę. Jednak gdy problem nietrzymania moczu jest bardziej nasilony, można zdecydować się na specjalistyczne pieluchy lub pieluchomajtki na rzepy. Jest to świetna opcja szczególnie dla osób starszych lub leżących, które mają trudność w samodzielnym dotarciu do toalety.

Stosując środki higieniczne od sprawdzonych producentów, osoba z inkontynencją zyskuje pewność, że ma swój problem pod kontrolą. Nie będzie już zatem musiała martwić się o to, co się może stać, gdy będzie przebywać poza miejscem zamieszkania. Dlatego warto zawsze mieć w domu zapas odpowiednich wkładek, majtek, czy pieluch tak, aby móc spokojnie planować swoją codzienną aktywność.