Jak wykonać masaż twarzy krok po kroku?

Masaż twarzy jest doskonałym dodatkiem do kosmetyków. Nie tylko relaksuje, ale również zwiększa sprężystość skóry i ma działanie anti-aging. Jak wykonać masaż twarzy w domu? To nie takie trudne – prezentujemy, jak zrobić go krok po kroku! Jeśli marzysz o wizycie w profesjonalnym salonie to odwiedź Gabinet Kosmetologiczny Skin Therapy Warszawa.

Masaż skóry – dla kogo?

Systematyczne masowanie twarzy związane jest z wieloma korzyściami, dlatego dzisiaj prowadzi je coraz więcej kobiet.

Dobroczynne działanie masażu twarzy mogą odczuć zarówno osoby młodsze, jak i te z dojrzałą cerą. Nie ma on zatem żadnych przeciwwskazań wiekowych. Można także prowadzić go na każdym typie skóry, dlatego ma on uniwersalne zastosowanie.

Masaż twarzy – krok po kroku

Co jest potrzebne do masażu? Aby wykonać masaż twarzy krok po kroku w warunkach domowych, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych kosmetyków i akcesoriów. Mogą one jednak pomagać w tej procedurze.

Do masażu warto stosować kosmetyki z dobrym poślizgiem, na przykład olejki pielęgnujące lub tłustsze kremy.

Jako akcesoria można wykorzystać specjalne rollery – masażery wykonane z naturalnego kamienia, które pomagają w rozprowadzaniu kosmetyków i mają właściwości chłodzące. Wśród innych produktów do masażu dostępne są też rollery 3D z kulkami oraz płytki Gua Sha.

Samodzielne masowanie twarzy nie jest trudne, ale wymaga poznania kilku ważnych zasad. Jak wykonać masaż twarzy w domu?

Krok 1. Oczyść skórę twarzy
Na początku należy dokładnie usunąć ze skóry resztki makijażu i zanieczyszczeń z użyciem kosmetyku do demakijażu, na przykład olejku, płynu micelarnego.

Krok 2. Nałóż kosmetyk do masażu
Kolejny krok to zastosowanie kosmetyku, który będzie pomocny w wykonaniu masażu skóry. Może być to krem do twarzy, olejek pielęgnujący.

Krok 3. Masuj skórę twarzy w odpowiednich kierunkach
Podczas masażu możesz korzystać z różnych ruchów, na przykład przeciągania, lekkiego rozcierania, ugniatania, głaskania, oklepywania. Pamiętaj, aby rozpoczynać i kończyć delikatnymi ruchami.

Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich kierunków masażu, aby uzyskać efekt przeciwstarzeniowy.

Kierunki masażu skóry twarzy:
– Szyja – masuj ją w kierunku od klatki piersiowej do brody,
– Dolna partia twarzy – brodę i okolice ust masuj w kierunku ku górze i od środka na zewnątrz,
– Nos – w kierunku od czubka aż do miejsca między brwiami,
– Policzki – masuj okrężnymi ruchami oraz od dołu do góry i ze środka na boki,
– Okolice oczu – delikatnie oklepuj okolice pod oczami od nasady nosa aż do zewnętrznego kącika oczu,
– Czoło – od środka czoła na boki.

Cały czas masażu powinien wynieść około 10-15 minut.

Jakie efekty daje masaż twarzy?

Masaż twarzy warto prowadzić systematycznie, ponieważ wtedy można uzyskać najlepsze efekty.

Gdy mamy czas, warto wykonywać go codziennie, natomiast wtedy, gdy nie mamy go zbyt dużo, przynajmniej raz na tydzień, natomiast przy codziennym nakładaniu kremu można wykonać jego krótszą wersję.

Masaż twarzy – jakie daje efekty? Już nawet jednorazowy masaż pomaga w relaksacji i powoduje, że skóra wygląda na wypoczętą, jednolitą i gładszą.

Natomiast wtedy, gdy będzie on prowadzony systematycznie, można uzyskać efekt przeciwstarzeniowy – anti-aging. Skóra będzie bardziej elastyczna, gęstsza, zmarszczki stają mniej widoczne i będą pojawiały się rzadziej.