Jak wybierać odpowiednią pastę do mycia zębów? Główne Rodzaje past do mycia zębów oraz ich działanie.

Często nie poświęcamy czasu (lub jesteśmy zbyt leniwi), aby wybrać najlepszą pastę do zębów. Ale ważne jest również, aby wiedzieć, jakie są dostępne produkty, które mogą utrzymać zdrowe zęby i dziąsła!

Co świadczy od dobrej paście do zębów?

Codzienna pasta do mycia zębów powinna zawierać w swoim składzie składniki, które działają oczyszczająco, przeciwbakteryjnie i przeciwpróchnicowo. Dzięki takiej paście zadba we właściwy sposób o swoje zęby usuwając z nich wszelkie zanieczyszczenia, osad i bakterie. Zapobiegniemy również rozwojowi próchnicy. Jeśli nie wiesz jakiej pasty potrzebują Twoje zęby możesz zgłosić się do gabinetu dentystagliwice.pl, a my pomoże Ci ją wybrać.

Wybierając pastę do mycia zębów może również wybrać taką, która ma dodatkowe działanie:

– pasta o działaniu wybielającym – tego typu pasty zawierają w swoim składzie znacznie większą ilość składników o działaniu ścierającym, które doskonale radzą sobie z nadmiernym osadzaniem się osadu na zębach. Pasty wybielające powinny być stosowane sporadycznie.

– pasta dla osób palących wyroby tytoniowe – ta pasta również w swoim składzie posiada większe ilości składników o działaniu ścierającym

– pasta z dodatkiem ziół – wspiera zęby i dziąsła

– pasta dla osób z nadwrażliwością – jest to pasta bardzo delikatna, która ma za zadanie zmniejszenie bólu i dyskomfortu

– pasta do mycia zębów dla dzieci – pasty dla dzieci często mają owocowy smak

– pasta do zębów bez dodatku fluoru – pasta taka zamiast fluoru posiada w swoim składzie ziołami ksylitol, które mają działanie przeciwpróchnicze

Jak prawidłowo powinniśmy używać pasty do mycia zębów?

Znalezienie odpowiedniej pasty do zębów może być trudne, ale warto poświęcić temu czas, aby zadbać o swoje zęby we właściwy sposób. Jeśli chcemy zadbać o swoje uzębienie w prawidłowy sposób to musimy pamiętać o tym, że zęby powinno się myć po każdym spożytym posiłku.

Musimy również mieć na uwadze, jak myć swoje zęby, aby zapewnić optymalne zdrowie jamy ustnej. Używaj pasty w niewielkich ilościach i dokładnie na koniec wypłucz jamę ustną. Musisz również pamiętać o nitkowaniu.