Pieluchomajtki – Refundacja przez NFZ w 2020, jak wygląda, jakie dokumenty, gdzie zrealizować?

Każdy kto ma problem z nietrzymaniem moczu lub posiada w swoim otoczeniu osobę chorą lub starszą, borykającą się z taką przypadłością, wie jak dużo pieluchomajtek i materiałów chłonnych potrzeba na co dzień oraz jaki jest to spory wydatek. Dlatego też podopowiadamy, jak skorzystać z refundacji, którą oferuje NFZ na pieluchomajtki, gdzie się udać oraz gdzie kupować pieluchomajtki za lepszą cenę.

Refundacja przez Narodowy Fundusz Zdrowia


Narodowy Fundusz Zdrowia wyszedł z inicjatywą dla osób starszych i schorowanych, które muszą codziennie korzystać z wyrobów chłonnych i dofinansowują ich zakup. Taka pomoc jest niezwykle potrzebna szczególnie tym, których nie stać na taki wydatek ze względu na niską emeryturę czy bardzo małą rentę. Refundacja pieluchomajtek ma na celu pomoc finansową tym, których choroba uniemożliwia swobodne, komfortowe funkcjonowanie. Warto więc z niej skorzystać. By tak się stało, należy jednak dokładnie zapoznać się z wymaganiami NFZ, dokumentami jakie należy zebrać oraz wysokością stawki, którą otrzymamy na takie produkty. Można to zrobić zarówno na stronie internetowej NFZ lub przeczytać o tym wszystkim w naszym artykule – tutaj przedstawiamy temat refundacji w pigułce.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy staniemy się posiadaczami zlecenia wydanego przez NFZ na wyroby chłonne ze zniżką, udajemy się do apteki lub sklepu internetowego, który taki dokument akceptuje i kupujemy potrzebne nam wyroby ze znaczną zniżką. Dzięki temu można kupić pieluchomajtki nawet 60% taniej. Ile i komu należy się taka zniżka? Na największą refundację w tej kwestii mogą liczyć osoby dotknięte nowotworem lub inwalidzi wojenni. Trochę mniejsza bo 60% refundacji dotyczy osób cierpiących na choroby umysłowe, zespoły otępienne, choroby układu nerwowego, uszkodzenia układu pokarmowego, nerwowego lub dróg moczowych, wynikające z wad rozwojowych pochodzenia pourazowego lub jatrogennego. Warto z takiej pomocy skorzystać. To duże ułatwienie dla tych co posiadają niskie emerytury lub renty, z których nie da się kupić potrzebnych do życia środków.

Wymagane dokumenty

Pierwszym krokiem, by uzyskać potrzebne dokumenty to udanie się na wizytę to lekarza specjalisty, który wypełni pierwszą część takiego zlecenia. Do takich lekarzy wlicza się miedzy innymi: chirurg ogólny, chirurg dziecięcy, chirurg onkologiczny, ginekolog onkologiczny, neurolog, neurolog dziecięcy, urolog, urolog dziecięcy, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, lekarz specjalizujących się w dziedzinie medycyny rodzinnej/pediatrii/chorób wewnętrznych. Następnie, osoba chora lub jej przedstawiciel odwiedza placówkę Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie otrzyma kartę zaopatrzenia comiesięcznego. Takie potwierdzenie można uzyskać osobiście przybywając się do oddziału, lub wysyłając do niego drogą pocztową zlecenie bądź przez pośrednika. Po otrzymaniu zlecenia, ostatnim krokiem jest wizyta w aptece lub zamówienie pieluchomajtek na stronie internetowej https://ortomedico.pl/pieluchomajtki/ z darmową dostawą!

W Polsce wiele osób nie stać na godne, komfortowe życie. Szczególnie dotyczy to chorych i samotnych będących w różnego rodzaju placówkach, domach spokojnej starości, hospicjach czy innych miejscach. Dlatego w imieniu takich osób również warto udać się po pomoc finansową. Pieluchomajtki to asortyment, który znacznie poprawia i ułatwia codzienność. To dobre jakościowo produkty, które pozwalają chorym normalnie funkcjonować. Dlatego też, tu jest apel do wszystkich bliskich, rodzin i opiekunów, by być na bieżąco z programami, które oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia i z nich korzystać. To szansa na godne i fajne życie dla każdego – bez względu na wiek, bez względu na stan czy chorobę, która dotknęła nas.