Jak stosować biotynę?

Biotyna jest niezbędna, jeśli chodzi o funkcjonowanie całego organizmu. Musimy także wiedzieć, że przyczynia się do poprawy stanu naszych włosów, ale także i paznokci. Należy jednak wiedzieć, jaka biotyna najlepsza, a także, w jakich dawkach ją przyjmować, aby nie narazić się na problemy ze zdrowiem. Osoby, które chcą zagęścić włosy, a także sprawić, że będą rosły szybciej, powinny zainwestować w dobrej jakości biotynę, która pozwoli na poprawę ich stanu. Musimy mieć jednak na uwadze, że pierwsze efekty pozytywne, jakie możemy zauważyć po przyjmowaniu biotyny regularnie, to okres około 3 miesięcy.

Ile biotyny dziennie należy przyjmować?

Przyjmuje się, że 500mg biotyny jest dawką wystarczającą, aby uzupełnić wszystkie jej niedobory. To właśnie takie dawki możemy najczęściej zakupić w aptece i bezpiecznie przyjmować przez nawet długi czas. Musimy bowiem wiedzieć, że jeżeli zależy nam na tym, aby stan włosów i paznokci, a także skóry nam się poprawił, to pierwsze efekty zauważymy dopiero po około 3 miesiącach stosowania preparatu zawierającego biotynę.

Czy można przedawkować biotynę?

Musimy wiedzieć, że nie zaobserwowano do tej pory przedawkowania biotyny. Jednak nie warto przyjmować zbyt dużych dawek, bo i tak zostaną one wydalone z moczem, jeśli chodzi o nadmiar. Kiedy koniecznie chcemy przyjmować duże dawki tej witaminy, to najlepiej zdecydować się na preparat, który będzie przyjmowany przez nas maksymalnie przez 3 miesiące. Po upływie tego okresu warto zakupić preparat, który będzie zawierał już mniejszą dawkę. Jest to bardzo ważne, bo wprawdzie zbyt dużo biotyny w organizmie nie będzie powodowało stanu zagrażającemu życiu, ale możemy zaobserwować mdłości, biegunkę, a także bóle brzucha, kiedy przyjmiemy zbyt dużą dawkę, o czym warto pamiętać.

Gdzie kupić biotynę?

Preparat w formie suplementu możemy zakupić w aptece, a także w sklepach z suplementami diet. Musimy wiedzieć, że osoby, które cierpią na potwierdzony wynikami niedobór tej witaminy, powinny sięgnąć po lek, a nie suplement, który w tym przypadku może okazać się zbyt słaby. Jest to bardzo ważne, kiedy chcemy mieć pewność, że biotyna 4xtak z naturalnym krzemieniem nam pomoże, nie będzie powodowała przykrych dolegliwości, a także, że bardzo szybko poradzimy sobie z uzupełnieniem niedoboru. Mamy do wyboru preparaty, które możemy brać w postaci tabletek, lizaków, a także żelek. Wszystko po to, aby każda osoba była w stanie wybrać dla siebie taki preparat, a raczej formę jego przyjmowania, która będzie najbardziej dogodna. Co ważne, biotynę warto przyjmować dla zdrowia i urody, szczególnie że jej koszt nie jest zbyt wysoki, niezależnie od tego, gdzie ją zakupimy, nie będziemy musieli wydawać wysokich kwot.