Dobroczynne właściwości aloesu

Sukulenty to rośliny, które nauczyły się istnieć w trudnych warunkach – między innymi z bardzo utrudnionym dostępem do wody. Jedną z takich roślin o unikalnych właściwościach jest aloes. Jego miąższ jest stworzony w niemalże 99% z wody, a bogactwo składników odżywczych sprawia, że jest wykorzystywany w wielu dziedzinach życia od ponad 5000 lat. Poniżej przedstawiamy najlepsze właściwości aloesu.

1. Wspomaga trawienie

Aloe vera do picia pomaga w znacznym stopniu oczyścić układ trawienny, dzięki czemu wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie – między innymi dzięki regulowaniu kłopotów z biegunkami lub zatwardzeniami. Pomaga zmniejszyć liczbę „złych” bakterii w jelitach, tym samym zapewniając optymalną równowagę flory bakteryjnej w całym układzie trawiennym.

2. Bogactwo kwasów tłuszczowych oraz aminokwasów

Aminokwasy stanowią budulec dla białka. Dla prawidłowej syntezy niezbędne są aż 22 jego rodzaje, z czego organizm ludzki potrafi samodzielnie wytworzyć 14 rodzajów. Pozostałe 8 musi zostać pozyskanych z pożywienia. Aloe vera napój stanowi ich doskonałe źródło.

Dodatkowo, aloes zawiera znaczną ilość kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Wykazują również działanie antyalergiczne.

3. Działanie detoksykacyjne

Wspomaga optymalne funkcjonowanie kosmków jelitowych. Te odpowiadają za prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia. Dzięki temu, że aloes zawiera polisacharydy, możliwe jest usunięcie toksyn z organizmu.

Dzieje się tak ponieważ ogólnie, toksyn nie da się usunąć tradycyjną metodą, bowiem większość z nich nie rozpuszcza się w wodzie, a tym samym – kumulują się w organizmie. Dzięki wiązaniu polisacharydów z toksynami, możliwe jest ich wydalenie.

4. Lepsza odpowiedź organizmu na stres

Wykazywane przez aloe vera właściwości adaptogenne pomagają znacznie lepiej reagować na stres. Ma to szczególne znaczenie w dzisiejszym świecie, bowiem tempo, w jakim żyjemy oraz natłok obowiązków sprawiają, że odczuwamy ciągłe napięcie.

Regularne spożywanie napoju z aloesu pomaga w zwiększeniu zdolności organizmu do tolerowania stresu, a tym samym – poprawia się działanie układu nerwowego i całego ludzkiego organizmu.

Działanie adaptogenne ma zbawienny wpływ nie tylko na stres psychiczny, ale również fizyczny.

5. Poprawa odporności

Polisacharydy znajdujące się w aloesie wspierają makrofagi, których podstawową funkcją jest chronienie organizmu przed patogenami. Dodatkowo, bogactwo przeciwutleniaczy zawartych w tym sukulencie pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu. Tym samym jesteśmy w stanie zachować młodość na dłużej. Ciekawostką jest, że aloes bywa wykorzystywany wspomagająco w zbijaniu gorączki.

6. Bogactwo witamin i minerałów

Nie można zapominać o tym, że napój z aloesu stanowi bogate źródło witamin z grupy B, a także A, C oraz E. Spożywając go regularnie, dostarczymy do organizmu również selen, wapń, cynk, chrom, mangan oraz potas. Wszystkie te składniki są doskonale przyswajalne.

Aloes ma szerokie zastosowanie w branży beauty & health, rekomendowane produkty z aloes vera znajdziesz w sklepie https://aloe-forever.pl