Delikatny krem nawilżający do cery wrażliwej – który wybrać?

Cera wrażliwa – charakterystyka Nawilżanie to jeden z istotnych etapów pielęgnacji – szczególnie ważny z perspektywy osób posiadających cerę wrażliwą. W takim przypadku kosmetyk powinien być dopasowany nie tylko pod względem samego nawodnienia, ponieważ jego formuła musi być również łagodna i bezpieczna. Jaki krem nawilżający do cery wrażliwej sprawdzi się najlepiej?

By krem do skóry wrażliwej rzeczywiście przyniósł oczekiwany rezultat, przede wszystkim należy się upewnić, że rzeczywiście jest to nasz typ cery. Nawet najlepsze kosmetyki nie zdadzą egzaminu, jeśli nie będą w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb – wprost przeciwnie, mogą nam zaszkodzić.

W przypadku cery wrażliwej zazwyczaj trzeba się zmagać z następującymi objawami:

• zaczerwienienie;

• uczucie pieczenia i szczypania;

• świąd;

• uczucie gorąca;

• większa skłonność do podrażnień i reakcji alergicznych.

Jeśli Twoja cera łatwo się czerwieni, a na dodatek musisz zwracać szczególną uwagę na to, z jakimi substancjami ma kontakt, to zdecydowany sygnał, że masz do czynienia z nadwrażliwością. Łagodny krem nawilżający do cery wrażliwej będzie zatem podstawą Twojej codziennej pielęgnacji.

Krem do skóry wrażliwej. Jaki będzie odpowiedni?

Nawilżający krem do skóry wrażliwej ma bardzo istotne zadanie – nie tylko musi chronić przed wysuszeniem, ale także przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą powodować rumień czy wręcz podrażnienia. Cera wrażliwa jest szczególnie narażona na uszkodzenia w sezonie grzewczym, ponieważ nagrzane pomieszczenia charakteryzują się powietrzem o niskiej wilgotności, co prowadzi do dyskomfortu i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia.

Krem powinien zatem charakteryzować się delikatnym, ale skutecznym działaniem nawilżającym. Jego konsystencja powinna być lekka, tak by cera nie była nadmiernie obciążona. Duże znaczenie mają także właściwości łagodzące, które pozwolą zlikwidować uporczywe szczypanie czy swędzenie. Dlatego też Bogaty kojący krem nawilżający PRO-TOLERANCE marki Mixa sprawdzi się tutaj doskonale – odżywia, a przy tym znakomicie zmniejsza reaktywność skóry.