Biżuteria, która zachwyca – najpiękniejsze bransoletki damskie

Biżuteria jest doskonała nie tylko jako prezent dla bliskiej osoby, sami sobie również możemy sprawić unikatowy upominek. Na rynku dostępnych jest wiele nowatorskich wzorów i wariacji w klasycznej formie. Dużą popularnością cieszą się bransoletki damskie, które możemy zakupić bez okazji, ale równie dobrze, gdy okazja jest szczególna.

Klasyczna biżuteria to jedna z najpiękniejszych pamiątek, jakie można sobie wyobrazić. Często prezent w postaci biżuterii ma znaczenie symboliczne. Nieszablonowa biżuteria jest wyjątkowa, ponieważ ma w sobie nutę unikatowości i oryginalności. Dobrym przykładem są pierścionki zaręczynowe i obrączki, które można spersonalizować. Na co dzień większość pań uwielbia też nosić bransoletki damskie. W czym tkwi ich fenomen?

Bransoletki damskie na każdą okazję

O gustach się nie dyskutuje, dlatego nie dziwi nikogo fakt, że również oblicza biżuterii są różne i niezliczone. Poprzez dobór odpowiedniej dla nas biżuterii możemy wyrazić swoją osobowość. Możemy je dobrać w zależności od okazji, pory roku, a co najważniejsze – naszego nastroju.

Srebrna czy złota bransoletka? Którą wybrać? To już kwestia indywidualna. Choć łączenie tych obu materiałów jubilerskich też jest praktykowane. Utarło się ogólne i błędne przekonanie, że do jednej stylizacji powinniśmy dobierać tylko ozdoby wykonane z jednego kruszcu. Oczywiście jeśli ktoś jest przywiązany do klasyki i spójności, jak najbardziej może tak robić, ale nie można bać się też eksperymentować i dobierać biżuterii wykonanej z różnych materiałów jubilerskich. Nikt nam przecież nie powie, że nie możemy na jedną rękę założyć równocześnie srebrnej i złotej bransoletki. Jednak łączyć biżuterię należy z głową, np. poprzez podobny odcień materiału czy ten sam styl.

Minimalizm, klasyka czy nowoczesność – każdy z tych stylów będzie wyglądał dobrze, o ile zdecydujemy się na jeden. Przy wyborze bransoletek warto też pamiętać o podobieństwie motywów. Gdy zdecydujemy się np. na popularną bransoletkę damską: celebrytkę, to lepiej dobrać do niej naszyjnik bądź kolczyki z posobnym wzorem. Nie należy łączyć np. zawieszki z figurą geometryczną z zawieszką z motywem roślinnym – wygląda to niezbyt ładnie, nadmiar nie jest dobry, może dodać stylizacji sztuczności i kiczowatości.

Najmodniejsza biżuteria ostatnich sezonów

Dziś popularnością cieszą się też bransoletki damskie pozłacane. Nowością, ale i hitem ostatnich dni jest bransoletka srebrna pozłacana z cyrkoniami, którą możemy znaleźć w ofercie W.KRUK. Jej koszt to 139 zł. Więcej zapłacimy, jeśli cyrkonie będą zastąpione kamieniami szlachetnymi, np. brylantami. Rodzaj kruszcu i ozdoby świadczą o cenie. Za złote bransoletki damskie zapłacimy dużo więcej niż za te wykonane ze srebra.

Pamiętajmy też, że biżuteria jest symbolem miłości, przyjaźni i bliskości. Wybór odpowiedniej biżuterii zależy od tego, kogo chcemy nią obdarować. Bransoletki damskie możemy dać w prezencie zarówno przyjaciółce w dniu urodzin, jak i mamie z okazji Dnia Matki. Mogą być także wspaniałą pamiątką w dniu chrztu czy komunii. W ofercie marki W.KRUK znajdziemy najpiękniejsze wyroby na każdą okazję.