Waporyzacja – wady i zalety?

Moda na waporyzację, jest stosunkowo nowym zjawiskiem. Zaczęła się wraz ze wzrostem zainteresowania suszem konopnym. W zawiązku z tym waporyzator stał się nieodzownym elementem każdego konsumenta, który chce czerpać korzyści z suszu roślinnego. Czym właściwie jest waporyzacja? Dlaczego zyskuje ona popularność, jakie korzyści niesie ze sobą?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest sam proces? Waporyzacja polega na podgrzewaniu suszu roślinnego do temperatury, która nie powoduje jego spalania. W ten sposób ograniczamy negatywne skutki. Samo rozwiązanie, przypomina inhalacje olejkami eterycznymi a zasada działania podobna jest do metody wykorzystywanej w urządzeniach mających nawilżać powietrze. Oczywiście każda substancja zawarta w suszonych ziołach uwalnia się w innej temperaturze.

Co waporyzujemy?

Proces stał się popularny ze względu na szereg prozdrowotnych właściwości a waporyzować możemy właściwie każdy susz roślinny. Od znanych powszechnie ziół lawendy, która zawiera terpeny i flawonoidy po chmiel czy melisę, które korzystnie działają na nasz organizm. Obecnie częstym wyborem konsumentów jest susz CBD, ze względu na bogate zastosowanie związku w terapiach różnorakich schorzeń.

Waporyzacja suszu CBD

Obecnie najczęściej zadawanym u konsumentów pytaniem jest, w jakiej najlepiej temperaturze waporyzować CBD? Odpowiedź jest prosta nie należy przekraczać 220° Celsjusza. Oczywiście im w niższej temperaturze rozpoczniemy proces tym lepiej, jako minimalną wartości do podgrzewania kannabidiolu należy przyjąć 180°. Co ważne susz konopny nie powoduje efektu odurzenia i nie uzależnia. Dodatkowo dzięki użyciu tej metody, ograniczamy negatywne skutki związane z przyjmowaniem CBD poprzez palenie. Najważniejszym pozytywnym efektem ubocznym waporyzacji jest przyjemny smak.

Jakie koszty związane są z waporyzacją?

Głownie polegają one na zakupie urządzenia i dbanie o nie poprzez czyszczenia po użyciu. Zakup waporyzatora średniej klasy to 200 – 300 złotych. Problemem może się okazać, jeżeli będziemy decydować się na zakup produktu premium, wtedy musimy liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych.

Do głównych zalet waporyzacji zaliczamy:

  1. Bezpieczeństwo korzystania z samego procesu
  2. Brak nieprzyjemnego dymu
  3. Wygoda
  4. Przyjemne walory sensoryczne i brak paskudnego posmaku tworzącego spalaniu
  5. Brak uciążliwego zapachu na ubraniach i w pomieszczeniach
  6. Brak popiołu i negatywnych skutków z nim związanych

Gdzie kupić waporyzator?

Warto dokonywać zakupów w sklepach specjalnie do tego wyznaczonych, dzięki temu mamy dostęp do preferencyjnych ofert. Właśnie takim miejscem jest Trafka.pl, gdzie oprócz waporyzatora w atrakcyjnych cenach, mamy możliwość wyboru również szerokiego grona suszu CBD. Wszystkie produkty spełniają oczywiście normy.