Smoczki dla dzieci i niemowląt

Smoczki dla dzieci i niemowląt to naśladujące anatomiczny kształt miękkie akcesoria, które są szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci. Wierność anatomicznym kształtom sprawia, że dziecko szybko uczy się używać smoczka, a jego obecność uspokaja dziecko i pozwala mu zasnąć. Niemal każda pociecha powinna mieć przynajmniej jeden smoczek, który pozwoli jej właściwie się rozwijać.

Feeria barw, kształtów, śmiesznych smoczków typu wąsy czy postacie z bajek – producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wersji i opcji dla każdego maluszka. Wybór idealnego dla naszej pociechy nie jest łatwy, jednak poza jego stroną wizualną warto zwrócić uwagę także na inne parametry.

W większości smoczki wykonane są z miękkiego silikonu, który nie ma wpływu na organizm dziecka i może być używany bez ryzyka. To ważne, ponieważ wiele produktów nie ma odpowiednich atestów lub ma ich niewiele, a normy dopuszczające do obrotu są w różnych krajach mniej restrykcyjne. Warto kupić smoczki, które nie będą zagrażały zdrowiu i życiu dziecka.

Bezpieczny smoczek z apteki

Smoczki dla dzieci i niemowląt można kupić niemal wszędzie. Mają ciekawe kolory, kształty, występują też niemal w każdym przedziale czasowym. Jednak nie zawsze są one tak zdrowe i właściwe dla dziecka, jak wyglądają i obiecują producenci, a ich pochodzenie może być mocno wątpliwe. Jeśli oczekujemy jakości, która będzie gwarantowana odpowiednimi atestami, sięgnijmy po smoczki z apteki, które nie tylko będą zdrowe dla dziecka, lecz także nie wpłyną negatywnie na jego rozwój, np. na zgryz.

Smoczek musi posiadać odpowiednie atesty, które gwarantuje zakup w aptece. Jest to ważne dla bezpieczeństwa kupowanego produktu, a przede wszystkim dla zdrowia dziecka. Przed dopuszczeniem do obrotu na rynku muszą one przejść masę testów, aby uzyskać poświadczenie, że są w pełni bezpieczne dla dziecka.

Dlaczego właśnie te z apteki? Smoczki kupowane w zwykłych sklepach lub przez Internet nie dają stuprocentowej pewności co do pochodzenia i odpowiednich atestów. Produkty, które znajdziemy w aptece, dają gwarancję jakości i są w pełni bezpieczne dla dziecka. Posiadają niezbędne atesty po przeprowadzanych badaniach i certyfikaty, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie i pełen komfort dziecka.

Inne akcesoria dla dzieci

Nie tylko różnorodne smoczki, lecz także masa innych akcesoriów ułatwi rodzicom karmienie i pielęgnację dziecka. Dzięki kubkom, wygodnym i nietłukącym talerzom i reszcie kuchennej zastawy i sztućcom dziecko uczy się jeść w bezpieczny i wygodny dla siebie sposób. Kolorowe akcesoria pobudzają jego zmysły i rozwój, a nietłukące tworzywo jest w pełni bezpieczne i ma wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty.