Profesjonalny manicure – jakich produktów nie może zabraknąć w salonie kosmetycznym?

Manicure to obecnie jedna z najbardziej dochodowych gałęzi branży kosmetycznej. Dla wielu kobiet niemalże standardem są regularne wizyty u kosmetyczki w celu wykonania modnej hybrydy lub innej metody zapewniającej długotrwały efekt zadbanych paznokci. Rozważasz otwarcie własnego salonu kosmetycznego? Sprawdź, jakie produkty należy koniecznie wpisać w kosztorys.

fot. materiały prasowe

Produkty do pielęgnacji i stylizacji paznokci

Absolutną podstawą jest ciekawy wybór wysokiej jakości produktów do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Sporą popularnością wśród doświadczonych kosmetyczek cieszą się zwłaszcza OPI lakiery, które wyróżniają się nie tylko trwałością. Marka słynie z tego, że jej lakiery pomagają zachować płytkę paznokcia w dobrej kondycji. Jest to możliwe dzięki zrezygnowaniu ze szkodliwych substancji w składzie.

W przypadku hybrydy w salonie nie może oczywiście zabraknąć również baz i topów do wykonywania tego typu stylizacji. Ponadto warto zainwestować w porządne odżywki, które podniosą poziom zadowolenia klientek z usługi. Do wykonywania precyzyjnych zdobień konieczna jest także obecność odpowiednich pędzelków i aplikatorów. Należy również pamiętać o produktach niezbędnych do usuwania lakierów.

Produkty do przygotowania paznokci do zabiegu

Zanim kosmetyczka wykona jakąkolwiek stylizację, powinna odpowiednio przygotować paznokcie do zabiegu. W salonie nie może zabraknąć narzędzi niezbędnych do zadbania o estetyczny wygląd skórek, czyli różnego rodzaju precyzyjnych cążków. Do nadania paznokciom odpowiedniego kształtu potrzebne będą natomiast pilniki i polerki. W hurtowni emedical24.pl można liczyć na szeroki wybór m.in. produktów jednorazowych.

Konieczne jest również zaopatrzenie się w specjalistyczne frezy, które umożliwią bezpieczne zdjęcie nałożonej na płytkę masy hybrydowej, akrylowej lub żelowej. Takie produkty należy dopasować do posiadanej frezarki i rodzaju stylizacji. Ponadto warto stawiać na wysoką jakość, która zapewni dobry stan płytki po zabiegu. Niektóre frezy nadają się również do obrabiania skórek i usuwania zrogowaceń.

Produkty niezbędne do zachowania higieny

Priorytetem każdego salonu kosmetycznego powinno być zachowanie najwyższych standardów higieny. Jest to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa dla klientek, ale także dla samej kosmetyczki. Należy zawsze pamiętać, że produkty jednorazowe naprawdę nie nadają się do ponownego użycia. W ofercie hurtowni kosmetycznej emedical24.pl jednorazowe pilniki, separatory i kapturki na frez są dostępne w przystępnych cenach.

Na wyposażeniu gabinetu kosmetyczki powinien się również znaleźć szeroki wybór produktów do dezynfekcji. Przydać mogą się różnego rodzaju żele antybakteryjne do skóry, w przypadku których ze względu na częste stosowanie warto sięgać po produkty niewysuszające skóry. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w roztwór wodny do szybkiego oczyszczenia skóry i paznokci, który nie zapcha frezów.