Lecznicza skrobia

Zbilansowana, rozsądna i urozmaicona dieta jest podstawą zdrowego życia i dobrze funkcjonującego organizmu. Jednak nie każdy ma odpowiednią i wystarczającą wiedzę, aby samodzielnie skomponować odpowiedni jadłospis. Z pomocą może przyjść książka doktora McDougalla, naukowca i specjalisty od zdrowego żywienia, pod tytułem „Zdrowie bez recepty czyli skrobia która leczy”.
Opracowana przez niego dieta jest zrównoważona i zupełnie bezpieczna, odpowiednia dla każdego i nie tylko na krótkie odchudzanie, ale na długi czas. Ponieważ oparta jest na skrobi, zapewnia uczucie sytości i dzięki temu eliminuje podjadanie niezdrowych przekąsek między posiłkami. Wpływa też pozytywnie na stan całego organizmu, wzmacniając odporność, przyspieszając regenerację tkanek i łagodząc stany zapalne. Dzięki temu pozwala uporać się z wieloma uciążliwymi przypadłościami i chorobami, takimi jak nadciśnienie, zbyt wysoki poziom cholesterolu czy cukru we krwi, nadwaga, otyłość czy cukrzyca. Nie jest to dieta wyniszczająca organizm, jak niektóre inne, nie powoduje niedoborów witamin, minerałów i mikroelementów, dlatego nie wymaga żadnej suplementacji, ponieważ sama dostarcza wszystkich substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania,
Książka McDougalla pozwala zrozumieć, jak funkcjonuje ludzki organizm i czego tak naprawdę potrzebuje do prawidłowego działania, a co jest mu zupełnie niepotrzebne. Dzięki niej każdy człowiek może stać się świadomym konsumentem, który wie, co dla niego jest najlepsze.