Jaką kawę można pić podczas odchudzania?

Kawa to jeden z najczęściej pitych napojów na całym świecie. Zawarta w niej kofeina zmniejsza zmęczenie i pobudza do działania. Czy jednak kawa jest zalecana podczas diety odchudzającej?

Czy kawa na diecie jest dopuszczalna?

Chcesz przejść na dietę, ale obawiasz się, że będziesz musieć ograniczyć kawę? Warto przyjrzeć się bliżej kwestii kawa a odchudzanie – czy kawa odchudza?

Według badaczy kawa jest napojem o wielu prozdrowotnych właściwościach. Nie tylko może pobudzić i dodać energii, ale także wspomaga proces odchudzania ma trzy sposoby:
– Przyspiesza metabolizm – pobudza lipolizę, czyli rozpad tłuszczów, a przez to zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej,
– Redukuje apetyt – pomaga w ograniczeniu ilości spożywanego jedzenia,
– Dodaje energii – warto pić ją przed treningami, aby skuteczniej spalać kalorie.

Ile kalorii ma kawa?

W kontekście odchudzania bardzo często pojawia się pytanie – czy kawa jest kaloryczna?

Kawa sama w sobie nie jest napojem kalorycznym. Jak podaje coffeeon.pl w 300 ml kawy, czyli standardowym kubku znajduje się około 4 kcal. Z kolei filiżanka espresso ma około 1,7 kcal.

Kaloryczność napoju rośnie wtedy, gdy doda się do niego inne składniki. Kawa latte, czyli z mlekiem ma około 55 kcal/100 g, natomiast kawa cappuccino około 90 kcal/100 g.

Jaką kawę pić na diecie odchudzającej?

Aby pić kawę bez wyrzutów sumienia podczas diety odchudzającej, warto postawić na jej określone rodzaje. Jaka kawa na odchudzanie najlepsza?

Przede wszystkim warto pić kawę bez żadnych dodatków, na przykład espresso z ekspresu ciśnieniowego przygotowywaną ze świeżo zmielonych ziaren.

Dobrym wyborem będzie także kawa zielona, która ma niepalone ziarna. Zawiera ona bardzo dużo kwasu chlorogenowego – polifenolu, który pobudza procesy spalania tkanki tłuszczowej