Aparaty słuchowe z generatorem szumów

Szumy uszne (tinnitus) według najnowszych badań doskwierają nawet 25% populacji. Współczesna medycyna nie jest jeszcze w stanie zaoferować pacjentom w pełni skutecznego lekarstwa radzącego sobie z szumami. Na szczęście istnieją bardzo skuteczne i efektywne metody, dzięki którym można odnieść olbrzymią ulgę i znacząco poprawić komfort życia codziennego. Jednymi z takich rozwiązań są aparaty słuchowe z generatorem szumów, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność i coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstwa.

 

Czym są szumy uszne?

Szumy uszne najprościej rzecz mówiąc, to wszystkie te dźwięki, które słyszymy w uchu, ale nie możemy ustalić ich źródła zewnętrznego. Większość pacjentów cierpiących na szumy, opisuje je jako piszczenie, brzęczenie czy dzwonienie. Warto wspomnieć również i o tym, że dokuczliwość szumów może mieć dużą rozpiętość.

 

Jak poradzić sobie z szumami?

Jeżeli zauważmy dziwne szumy, to warto jak najszybciej zapisać się na badania słuchu. Zdecydowana większość osób cierpiących na tą dolegliwość posiada także mniejsze lub większe ubytki słuchu. W bardzo wielu przypadkach noszenie specjalnych aparatów słuchowych z generatorem szumów może nie tylko poprawić słuch, ale również znacząco zmniejszyć dokuczliwość szumów. Aby całkowicie zamaskować nieprzyjemny szum uszny, warto zastosować specjalne dźwięki maskujące o głośności większej niż sam szum. Nowoczesne aparaty słuchowe z generatorem szumów dostarczają bardzo przyjemny dźwięk, który może być idealnie dostosowany do preferencji danego pacjenta.

Autor: aparaty słuchowe Białystok