Top 5 najlepsze lakiery do paznokci ranking

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Coraz częściej sięgamy po lakiery hybrydowe, które nie odpryskują i utrzymują się do trzech tygodni. Jednak nadal większa część kobiet woli malować paznokcie zwykłymi lakierami. Dużą ich zaletą jest to, że codziennie możemy mieć na paznokciach inny kolor lub wzorek, a ubytki łatwo uzupełnić.

Jak wybrać pasujący do nas kolor
Zanim pomalujemy paznokcie, należy zastanowić się w co będziemy ubrane i na jaką okazję chcemy się wystroić. Bezbarwne lakiery do paznokci i w odcieniu beżu, nude będą pasować na co dzień, do pracy, na uczelnie, ale również na wieczór. Czerwony lakier do paznokci doda nam kobiecości i także pasuje do większości stylizacji, a szczególnie do „małej czarnej”. Ciemne lakiery do paznokci – purpura, fiolet, brąz pasują na większe wyjścia i do mocnego makijażu. Powinniśmy także wybierać kolor lakieru do paznokci, który będzie współgrał z naszą karnacją. Jasnej karnacji nadają się kolory ciemniejsze z niebieską bazą – jagodowy, malinowy, żurawinowy. Natomiast do ciemnej idealnie będą pasować praktycznie wszystkie kolory. Ewentualnie należy uważać na brzy.

Jaki rodzaj lakieru do paznokci wybrać?

Wybór lakieru do paznokci nie kończy się na jego kolorze. Musimy wybrać także jego rodzaj: matowy, błyszczący, perłowy, brokatowy. Matowe są idealne na co dzień i do pracy – delikatnie je podkreślą, ale nie będą się rzucać w oczy. Błyszczący oraz brokatowe lakiery nadają się na wieczorne wyjścia. Za to perłowe ładnie podkreślą opaleniznę.

Lakiery do paznokci, które powinnyśmy mieć w toaletce

1. Lakier Sally Hansen Complete Salon Manicure

Bardzo popularna amerykańska marka lakierów do paznokci. Kobiety lubią ją za duży wybór kolorów oraz niezwykłą trwałość lakieru. Do wyboru mamy aż 47 odcieni – od subtelnych kolorów beżowych, po fuksję i czerń. Producent zapewnia, że dostaniemy siedem korzyści w jednej buteleczce: „zestaw zawiera warstwę spodnią, terapię wzrostu, kolor zainspirowany wybiegami, warstwę wierzchnią, wykończenie w stylu żelowym, ochronę przed odpryskiwaniem oraz wzmocnienie z kompleksem keratynowym.”
2. Lakier matowy Wibo Chic Matte

Mamy do wyboru sześć matowych kolorów – głównie odcienie różowego i fioletowego. Lakier bardzo łatwo rozprowadza się na płytce paznokcia. Już jedna warstwa wystarczy, by uzyskać dobre krycie. Kolory pasują zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia.

3. Lakier Vipera Cosmetics Focuson

Do wyboru mamy dwadzieścia odcieni – w tej kolekcji znajdziemy także lakiery z drobinkami brokatu. Utrzymuje się do tygodnia czasu bez odprysków. Producent obiecuje, że lakier jest idealny dla osób niewprawionych w malowaniu paznokci. Dzięki szerokiemu pędzelkowi aplikacja staje się bardzo prosta.

4. Lakier Golden Rose Prodigy Gel Duo

Dostajemy dwie buteleczki w jednym opakowaniu – Gel Colour oraz Gel Top Coat. Podwójny żel tworzy efekt pięknych, żelowych paznokci, który utrzymuje się do siedmiu dni. Do wyboru mamy 23 kolory.

5. Lakier Paese Nail Polish

Szybkoschnący lakier do paznokci, o bardzo dobrym kryciu. Pędzel sprawia, że już jednym pociągnięciem jesteśmy w stanie pomalować paznokcie.